بیوگرافی

img_20161014_221113

بیوگرافی:
اینجانب علی رغم داشتن مشکل شدید گفتاری و شنیداری در حد یک کر و لال کامل تا 12 سالگی، پس از گذراندن دوره های دبستان و راهنمایی مجموعا در 6 سال به صورت جهشی و چندین نوبت انتخاب به عنوان دانش آموز نمونه و شرکت در اردوهای آموزشی تفریحی رامسر، گرگان، شاهرود، انزلی و مشهد ویژه ی دانش آموزان برگزیده علمی و اخذ دیپلم های علوم تجربی، ریاضی فیزیک، اقتصاد و ادبیات با بالاترین معدل از دبیرستانهای مختلف جنوب کشور و همچنین گذراندن دوره های معادل کارشناسی ارشد فیزیک، مکانیک، برق فشار قوی و الکترونیک از موسسات فنی مهندسی مرکزی تهران و شرکت در کنکور سراسری ( پس از ایجاد حدود30 دقیقه تاخیر عمدی در نرسیدن من به امتحان توسط برگزارگنندگان کنکور) و اخذ رتبه 4 کشوری، به مدت 16 سال در دانشگاههای مختلف داخل و خارج کشور به تحصیل اشتغال داشته و پس از گذراندن دوره های مختلف علوم پزشکی به طور همزمان و جدا در مقاطع دکترای تخصصی و فوق تخصصی با تمامی زیر مجموعه های مربوطه، بخصوص تشخیص انواع بیماریها با گرایش های متعدد باکتری شناسی، ویروس شناسی، قارچ شناسی، انگل شناسی، و بیماریهای خاص و بدخیم و همچنین فرا گرفتن انواع تکنیکهای آزمایشگاهی، آنالیز تمامی ایندکسهای بدن و تشخیصهای پزشکی آزمایشگاهی رشته های مختلف سرطان شناسی، میکروب شناسی، جنین شناسی، دارو شناسی، سم شناسی، سلول شناسی، بیوشیمی، ژنتیک، بهداشت عمومی و حرفه ای و روان شناسی بالینی فارغ التحصیل گردیده و به صورت جدی در بیمارستانهای شهرهای مختلف کشور و عمدتا تهران در خدمت بیماران عزیز بودم تا اینکه به دلیل ناراحتی شدید قلبی به علت کار و فعالیت زیاد، به میزان زیادی از فعالیتهای رسمی بیمارستانی کناره گرفته وهم اکنون به شکل افتخاری در برخی بیمارستانهای شهرستان اهواز و همچنین موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران بعنوان رییس مجموعه مشغول به کار هستم.

حقیرازعنفوان نوجوانی علاقه بسیار شدیدی به ریاضی، فیزیک، مکانیک، هندسه و رشته های فنی مهندسی و ابداع و خلق انواع و اقسام وسایل در دو مقوله مختلف کاربردی و بنیادی داشته و در کنار اسباب بازیهای کودکانه، بسیاری از این وسایل را به شکلی کاملا نو و جدید با کاربردی متفاوت و خلاقانه برای خود و دوستان تولید می نمودم و هم اکنون با داشتن حدود 48 اختراع متعدد جهانی ثبت شده و در حال ثبت مرتبط با رشته های مختلف علوم پزشکی، فیزیک کلاسیک و مدرن، مکانیک، الکترونیک، الکتریسیته و اخذ بالغ بر 200 لوح تقدیر از روسای مختلف جمهوری، وزیران و معاونین وزرای وقت، مسئولین بلند پایه علمی تحقیقی و همچنین روسا و معاونین دانشگاههای طراز اول کشور، و همچنین بالاترین نشان های علمی از مراکز تحقیقی پژوهشی آمریکا، انگلستان، سوییس، کره جنوبی، اسکاتلند و چند کشور دیگر و همچنین دریافت دکترای افتخار پزشکی از انجمن های علمی ASM  آمریکا و لس دیا بلرتس سوییس به کار فنی در کارگاههای متعدد دانشگاههای اهواز بخصوص دانشگاه شهید چمران، و به صورت موقت و ماموریتی در تهران و شیراز مشغول بوده و کار بر روی خلق اختراعات دیگر را علی رغم تمامی کم و کاستی ها و نابسامانیها و کم لطفی های اداری و تنگناهای شدید مالی، به صورت شبانه روزی به پیش می برم.

اینجانب علاوه بر گرایشهای متعدد علمی، به دلیل علاقه بسیار زیاد به رشته های مختلف ادبی و هنری از سنین نوجوانی به بعد، هم با تمرین و ممارست بسیار زیاد و هم گذراندن برخی کلاسهای آموزشی اقدام به خلق هزاران تابلوی نقاشی پرتره با تکنیک های رنگ و روغن، آبرنگ، گواش، پاستل، سیاه قلم و ویترای نمودم که پس ازبرگزاری دهها نمایشگاه عمومی و تخصصی، بتدریج همه این آثار را نیز در طول چندین سال به دوستان و آشنایان و علاقمندان هدیه کردم، کار طراحی و نقشه کشی علمی و هنری و مجسمه سازی و قالب گیری مجسمه در کنار کار مداوم تولید آثار علمی از دیگر مشغولیات من بود، تشکیل کلاسهای متعدد آموزش طراحی و نقاشی و مجسمه سازی و همچنین موسیقی با سازهای ارگ، پیانو و گیتار برای هنرمندان و هنرجویان و همچنین کار در زمینه های هنری پتینه و همچنین تاکسیدرمی حیوانات و اتاله حشرات و شرکت در کلاسهای آموزشی مربوطه و اخذ مدارک پایان و تایید دوره از مراکز علوم و تاریخ طبیعی تهران از دیگر فعالیتهای اینجانب بوده است.

سرودن صدها شعر با تکنیک غزل، قصیده، مثنوی و شعر نو و نوشتن انواع داستان و قطعات مختلف ادبی با سبک های سوررئال و رئالیسم جادویی نیز از لذتبخش ترین کارها و مشغولیات من در طول زندگی و آرامشبخش ترین تفریح حقیر در آتشفشان غم و فوران اندوه و هجوم بی کسی بود که بدلیل کلاهبرداری یکی از ناشرانی که ادعای برادری با من می کرد و دزدی ادبی ایشان از کارهای من و ثبت آنها به نام خود به شدت دچار سرخوردگی عمیق و بی انگیزگی مطلق و بهت و حیرت باور نکردنی و افسردگی شدید شدم به حدی که همین تبهکاری و رذالت آشکار مرا کاملا از ادامه کار منصرف نمود و واداشت بسیاری از دست نوشته هایم را که در دسترس بودند به آتش بکشم و عطای همه را به لقایشان ببخشم، آنهایی هم که دردسترسم نبودند در کمال بی حوصلگی و بی انگیزگی در فراموشخانه انبار زیر زمین نا کجا آباد به حال خود رها نمودم که همچنان در میان تلی از خاک و تار عنکبوت و موریانه و سوسک و مارمولک آرام آرام در حال پوسیدن هستند.

 

22 thoughts on “بیوگرافی

 1. آشنایی بنده با دکتر بیژن برازنده برمیگردد به دوران دانشجویی ام در دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشمندی کم نظیر در حوزه علوم پزشکی و مهندسی و هم چنین الگویی تکرارنشدنی در اخلاق و معرفت، برای بنده آشنایی با ایشان یکی از افتخارات زندگی ام است. از خداوند منان برای ایشان سلامتی و توفیق روزافزون را خواهانم.

  [پاسخ]

  bijan پاسخ در تاريخ ژانویه 10th, 2017 5:48 ب.ظ:

  بله، من هم افتخار آشنایی با دانشجویی بسیار باهوش، مهربان، با معرفت و با کمالات را داشتم و از این نظر بر خود می بالم و برای شما عزیز هر کجا هستیدآرزوی پیروزی و موفقیت روزافزون دارم.

  [پاسخ]

 2. اشنايي و ملاقت با انسان والا و ارجمندي مثل شما باعث افتخار بود دكتر
  و مخصوصا ك الان با خوندن بيوگرافيتون متوجه شدم ك چ دانشمند بزرگي رو ديدم
  اميدوارم موفقيتتون هرروز و هرروز بيشتر شود

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ فوریه 13th, 2017 11:04 ب.ظ:

  درود و احترام برای شما غزاله عزیزم، خیلی ممنونم از لطف بیکرانت، من هم برای شما دانش اموز نمونه آرزوی شادی، تندرستی و موفقیتهای شگرف در کل زندگی پر بارتان دارم.

  [پاسخ]

 3. با سلام خدمت استاد بزرگوار، آقای بیژن برازنده. من علی ابراهیمی معمره، دانشجوی رشته نرم افزار کامپیوتر دانشگاه شهید چمران کرمان هستم.
  از آشنایی با شما خوشحال شدم دوست دارم من رو به عنوان یکی از دوستان صمیمیتان بیاد آورید. ممنون

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ فوریه 13th, 2017 10:53 ب.ظ:

  با سلام و احترام، برای اینجانب مایه افتخار است که دوستان عزیزی مثل شما برادر عزیز داشته باشم

  [پاسخ]

 4. دکتر برازنده عزیز
  بسیار خوشحال هستم که توانستم طی یک بازدید بسیار کوتاه در هفته پیش افتخار آشنایی با شما را به دست آورم .
  بعد از دیدن اختراعات و تلاش های بی وقفه شما در موزه دانشگاه ، بسیار از دیدن شما خوشحال هستم و احساس غرور میکنم ، به امید روزی که لیاقت و شایستگی همکاری با شما را داشته باشم ، با آرزوی موفقیت و سلامتی روز افزون

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ مارس 13th, 2017 8:39 ب.ظ:

  سلام، بسیار ممنون و سپاسگزارم از ابراز لطف بیکرانتان، من هم برای سرکار آرزوی شادی و سلامتی و عمری پر عزت و برکت و سرشار از موفقیت دارم.

  [پاسخ]

 5. دیدن شما یکی از بهترین اتفاق هایی بود که توی زندگی من افتاد..واقعا خیلی از دیدنتون خوشحال شدم و انگیزه گرفتم..خیلی دلم میخواد بدونم رشته ی دبیرستانتون چی بوده و اینکه شما از همون اول نابغه بودین؟ شاید باورتون نشه ولی هرچی بیوگرافیتونو میخونم سیر نمیشم .

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ می 30th, 2017 8:59 ب.ظ:

  سلام و ممنون رایای عزیزم از این همه لطف و معرفت، من هم از دیدن عزیزانی همچون شما بسیار خوشحال میشم، رشته دبیرستانی من ریاضی فیزیک بوده اما به دلیل علاقه فراوان دیپلم علوم تجربی، اقتصاد و ادبیات هم گرفتم، نابغه بودن یا نبودن من به نظر شما عزیزان بستگی دارد نه خودم، انسان هر چه بیشتر تحصیل علم و تجربه و تلاش در جهت تحقیق و پژوهش در عالم هستی می کند بهتر می فهمد که در برابر اقیانوس علم بیکران آفریده های مالک ملکوت هنوز چقدر نادان و بی سواد است.

  [پاسخ]

 6. آقای دکترشما چطور با وجود ناشنوا بودن میتونستید درس بخونین، توی مدارس خاصی تحصیل میکردین، میشه اسمی که کتابتونو باش نوشتن بگید تا بتونم هرطورکه شده پیداش کنم، ممنون

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ آوریل 10th, 2017 8:15 ب.ظ:

  سلام، عزیزم تموم وجود من تا سن 12 سالگی فقط چشم بود و با چشم ها و بقیه حواس بجز گویایی و شنوایی حرکات و رفتار معلم و بقیه همکلاسی ها رو نگاه میکردم و متوجه میشدم منظور معلم یا بقیه بچه ها چیه و منم همون کارا رو موقع درس پس دادن و امتحانا انجام میدادم، و چون اون زمان مثل حالا مدارس مخصوص کر و لالها نبود و با توجه به پی بردن کادر آموزشی مدارس به سطح هوشی حقیرهمه این عزیزان احترام خاصی برام قائل بودن و معلم های مختلف موقع سوال و یا واسه امتحانات سوالاتشونو برام مینوشتن و منم با نوشتن جواب میدادم. منظورتونو از اسمی که کتابتونو باش نوشتن متوجه نشدم.

  [پاسخ]

 7. چقد داستان زندگی شما زیباست، میشه بگید اون آقایی که کتاب شمارو به اسم خودش چاپ کردکتابتونو با چه اسمی منتشرکرد؟

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ آوریل 25th, 2017 8:12 ق.ظ:

  سلام، ممنون عزیزم، وقتی خالق ملکوت ستارالعیوب هست و عیبهای بیشمار بندگانش رو میپوشونه، من حقیر چه جوری میتونم اسم اون کتاب که اسم اون فرد هم زیرش نوشته رو به عزیزان بگم؟ من که اونو بخشیدم، شک ندارم که خدای مهربون هم اونو می بخشه، مبارکش باشه.

  [پاسخ]

 8. نمیدونم کامنتای من شمارو یاد شخص خاصی میندازه یا نه ؟ ولی بدونیدکه من کسی هستم که شما خیلی بهش لطف کردین همیشه درقلب من هستین

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ آوریل 25th, 2017 8:07 ق.ظ:

  سلام، نه متاسفانه به دلیل حافظه و هوش ضعیف، یاد شخص خاصی نمی افتم، اما شما لطف دارید عزیزم، اگر هم برای شما کاری کردم یقین بدونید هم وظیفم بوده و هم شما خودتون خیلی خوب و بزرگوار بودید. گرچه خدمت به همه خلق خدا عبادت است.

  [پاسخ]

 9. آقای دکتر شما چرا شهراهوازو برای کارانتخاب کردین وتهران نموندین؟ اونجاکه فرصتای بیشتری برای شماوجود داره؟ چیزدیگه ای که میخواستم بدونم اینکه چراکسی مث شما باید برای بیمارستان ودانشگاه تعهدی و افتخاری کارکنه؟

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ آوریل 25th, 2017 9:23 ق.ظ:

  سلام، خدمت به مردم و نقاط محروم تر خدای مهربونو تمام ملکوت و عرشش رو راضی تر میکنه عزیزم، گرچه هر چه دست یه محقق بازتر و حداقل تو یه رفاه نسبی باشه مشکلات فکریش کمتره و دید وسیع تر و توان بیشتری نسبت به تولیدات علمی داره، اما این نیاز طبیعی هرگز نمیتونه باعث شه من برای نیازمندا و بیماران و بچه های عزیز این استان محروم با تخصصهای مختلفم کیسه ی پول بدوزم و از صبح تا شب خلق الله رو با انواع حقه و کلک و شارلاتان بازی و بیزینس سرکیسه کنم و انبان خودمو پر کنم، همینکه قادر بی همتا به جای پول، گاوصندوقای هزارتوی مغزمواز برکت هوش سرشار خودش کاملا پر کرده ارزشش میلیاردها برابره و با تموم ثروت دنیا عوضش نمی کنم.

  [پاسخ]

 10. باسلام خدمت شما استاد بزرگوار امیدوارم لحظه های خوش زندگی شما همیشه در جویبار خوشبختی جریان داشته باشد.
  بنده روح انگیز هستم اگر به یاد داشته باشید روز چهار شنبه۹۶/۱/۲۳ از طرف مدرسه نمونه دولتی دانشوران برای بازدید به موزه و آزمایشگاه شما آمدیم و بنده یکی از همان کسانی بودم که آزمایش انجام دادم.
  آقای دکتر من بهترین لحظات و بهترین اردوی علمی عمرم را در لحظه لحظه ی آن ساعاتی که در کنار شما بودیم تجربه کردم.
  من آنقدر از علم شما و تجربه وبالاخص فروتنی و تواضع شما به وجد آمدم که از همان لحظات نکته برداری کردم و به محض رسیدن به خانه در همان اوج خستگی دفتری را پیدا کرده و شروع کردم به به نوشتن یک خاطره ی زیبا.
  هم اکنون که ۲الی ۳ روز از این اردو می گذرد من همچنان در حال تعریف و توصیف شما و اختراعات و خلاقیت های شما برای خانواده و اطرافیان هستم.
  وقتی در خدمتتان بودیم شما اصلا از تحصیلات، موفقیت ها و شگفتی های خودتان برای ما تعریف نکردید و همین تواضع شما باعث شد که من تا همین امروز در حال تحقیق در باره ی شما و زندگی و تجربه هایتان باشم. در طی این تحقیقات به درخشندگی و مقامتان در علم و پشتکار در رسیدن به اهدافتان پی بردم. واقعا شما یک انسان شگفت انگیزی هستید و ملاقات شما و نشستن پای لحظه لحظه ی صحبت های شما برای من افتخاریست توصیف نشدنی.
  من از همان لحظه آرزو کردم که روزی دانشجوی شما با شم و بیشتر از چند لحظه به پای صحبت های مفیدتان بنشینم و برای رسیدن به این آرزو تلاش خواهم کرد.
  و در آخر از محضر شما سوالی دارم که ممکن است این سوال فضولی در زندگی شما باشد ولی من طی تحقیقاتم متوجه شدم که شما تا سن ۱۲سالگش از نعمت شنوایی و تکلم محروم بودید و حالا این سوال برای من پیش آمده است که بعد از آن ۱۲سال چه اتفاق خوبی برای شما رخ داد که خدارا شکر توانستید به خوبی صحبت کنید و بشنوید؟
  واقعا به شما افتخار می کنم و برایتان لحظاتی خوب و سرشار از خیر و برکت را آرزومندم . امیدوارم که به آرزوی بزرگم برسم و بتوانم شما را ملاقات کنم از از علم شما استفاده کنم. به امید دیداری دوباره.

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ آوریل 25th, 2017 7:34 ق.ظ:

  سلام، روح انگیز عزیزم همین که شما بزرگواران قدر لحظات با هم بودن و انجام آزمایشات علمی را می دانید و این حقیر توانسته در تفکر و مغز شما یک جهش و توفان علمی مثبتی تولید کند بر خود می بالم و برای من کافیست، در جواب سوال شما، پس از 12 سال خاموشی مطلق به لطف و کرم و مهر و فضل الهی با دیدن یک خواب بسیار عمیق و ماورایی و صادقه و خواست پروردگار متعال پس از بیدار شدن احساس بسیار خوب و خوش پرواز در نسیم خنک و عطر ملایم و اهورایی باغهای بهشت مرا در بر گرفت و تمامی آن آتشفشان چندین ساله خفه درون، به آرامی راهی برای خروج باز کرد و بتدریج پس از چندین ماه شبیه نوزاد قادر به شنیدن و ادای کلمات شدم.

  [پاسخ]

 11. آقای دکتریعنی اینکه شما کاشف بیژمینا هستین ثبت نشده؟ شما نبایدکوتاه بیاید، نمیشه که شما سلامتی و وقتتونو بذارید بعد یه عده شارلاتان خودشونوکاشف بدونن، اینکه شما برین دنبال اینکه اونو به نام خودتون ثبت کنین دنبال نام رفتن نیست این حق شماست و باید بهش برسین، من منتظرمیمونم تا شما بگین که با قاطعیت دنبال این کارمیرینو بیژمینارو عضودوست داشتنی سایتتون می کنید.

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ می 13th, 2017 9:59 ب.ظ:

  سلام، شما خیلی لطف دارید عزیزم، ممنونم، چشم حتما این کار را خواهم کرد.

  [پاسخ]

نظرات و پیشنهادات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code