بیوگرافی

img_20161014_221113

بیوگرافی:

اینجانب علی رغم داشتن مشکلات گفتاری و شنیداری از بعد از تولد تا نوجوانی، اما گذراندن دوره های دبستان و راهنمایی به صورت جهشی مجموعا در 6 سال و و دبیرستان در 3 سال و چندین نوبت انتخاب به عنوان دانش آموز نمونه و شرکت در اردوهای آموزشی تفریحی رامسر، گرگان، شاهرود، انزلی و مشهد ویژه ی دانش آموزان برگزیده علمی و اخذ دیپلم های متعدد با بالاترین معدل از دبیرستانهای مختلف جنوب کشور و همچنین گذراندن دوره های فنی و کاربردی فیزیک، مکانیک، برق فشار قوی، الکترومغناطیس و الکترونیک ازموسسات فنی مهندسی و سازمانهای فنی حرفه ای و شرکت در کنکور سراسری و اخذ رتبه عالی کشوری (با وجود ایجاد تاخیر عمدی در جلوگیری از رسیدن من به آزمون)، به مدت حدود 20 سال در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مختلف داخل و خارج از کشور به تحصیل اشتغال داشته و پس از گذراندن دوره های مختلف علوم پزشکی در مقاطع دکترای تخصصی و فوق تخصصی با تمامی زیر مجموعه های مربوطه، با تحصیل همزمان یا با فواصل زمانی اندک اما جداگانه، در چندین رشته فارغ التحصیل گردیدم، رشته های مربوطه علاوه بر گرایشهای تخصصی فنی مهندسی، در حیطه علوم پزشکی شامل آسیب شناسی بالینی و تشخیص انواع بیماریها با گرایش های متعدد باکتری شناسی، ویروس شناسی، قارچ شناسی، انگل شناسی و بیماریهای خاص و بدخیم، علوم و تکنیکهای مختلف آزمایشگاهی، آنالیز تمامی ایندکسهای بدن و سرطان شناسی، میکروب شناسی، جنین شناسی، داروشناسی، سم شناسی، سلول شناسی، بیوشیمی، ژنتیک، بهداشت عمومی و حرفه ای و روان شناسی بالینی می باشد. پس از اتمام تحصیلات نیز در بیمارستانها و بخصوص مراکز علمی – تحقیقاتی شهرهای مختلف کشور در خدمت بیماران عزیز، دانشجویان و مراکز علمی آموزشی و سازمان پژوهشهای علمی صنعتی ایران بودم.

اینجانب با استفاده از اندوخته های علمی خویش در جهت رضای پروردگار متعال به جای کاسبی در رشته های تخصصی و فوق تخصصی خود، تمامی سعی و تلاش خویش را به هزاران روش مختلف در جهت کشف علت بیماریها و خلق و اختراع انواع دستگاههای بنیادی بسیار ضروری سنجش سلامتی و تشخیص و درمان عوارض مختلف به کار گرفتم و به دلیل همین تلاشهای شبانه روزی بدون استراحت و کشنده، خود دچار مشکل قلبی حاد گردیدم و به همین علت به میزان زیادی از فعالیتهای رسمی بیمارستانی کناره گرفته وهم اکنون به شکل افتخاری و غیر رسمی، هم به پژوهشگران، محققان، دانشجویان و دانش آموزان گرامی مشاوره می دهم، و هم در جهت تشخیص بیماریهای متقاضیان و جلوگیری از صرف هزینه های کمرشکن که برخی مراکز درمانی از آنها مطالبه می کنند، به صورت رایگان در خدمت مردم محروم و مهربان این مرز و بوم انجام وظیفه می نمایم.

از سوی دیگر در مجموعه علمی تحقیقی، آموزشی موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران در حوزه معاونت پژوهشی، هم به عنوان یکی از بنیانگزارانش و هم  بعنوان رییس مجموعه مشغول به کار هستم. دلخوری از نداشتن یک محل  مناسب و مجهز کارگاهی حتی با حداقل امکانات و فقدان تجهیزات فنی جهت تولیدات متنوع و گسترده علمی، و ترتیب اثر ندادن به نامه نگاریهای هزار باره ی دریافت بی ارزش ترین خدمات در بروکراسی اداری بسیار مریض حتی پس از عبور از دهها فیلتر اداری مالی در مدت زمانی بسیار طولانی، و انجام فعالیتهای تحقیقاتی نفس گیر در فراموش خانه ای کوچک و بسته و بدون امکانات و پر از خفقان که متاسفانه حتی کوچکترین حمایت معنوی نیز از کارهای انجام شده و در حال انجام در آن به عمل نمی آید، به نحوی که اگر حتی غول علم و صبر و تلاش و همت و اراده و گذشت هم که باشی این معضلات بالاخره تو را از پای در می آورند، اساتید طراز اول فرهیخته و دانشمند و ارجمند و دوستان قدیمی متعهد و دلسوزان هیئت علمی دانشگاهی بسیاری را بر آن داشت که صدها بار به اینجانب پیشنهادات مختلف انتقالی و ترک دانشگاه و حتی خروج از کشور را بدهند، غافل از اینکه حقیر تمامی خارج را در راه کسب علم و دانش درنوردیده ام و با پاههایی صخره گون، دستانی پولادین، اراده ای خلل ناپذیر، صبری ایوب گونه و صد البته پوستی بسیار کلفت و آبدیده که امید و راهبرش اول یزدان پاک و دوم دلگرمی های مردم خوب و نجیب خودمان هستند به قصد خدمت به مملکت خویش دوباره به این دیار بازگشته ام و علی رغم تمامی نامردیها و نامرادیها، دیگر مرا عزم ترک این ملت صبور و شدیدا محتاج کمک نیست.

اینجانب علاوه بر موارد ذکر شده ازعنفوان نوجوانی علاقه بسیار شدیدی به ریاضی، فیزیک، مکانیک، الکترونیک، هندسه و سایر رشته های فنی مهندسی و ابداع و خلق انواع و اقسام وسایل در دو مقوله مختلف کاربردی و بنیادی داشتم و از همان کودکی در کنار اسباب بازیهای بازاری، بسیاری از این وسایل را به شکلی کاملا نو و جدید با کاربردی متفاوت و خلاقانه برای خود و دوستان تولید می نمودم و هم اکنون با داشتن اختراعات متعدد جهانی ثبت شده و در حال ثبت مرتبط با رشته های مختلف علوم پزشکی، فیزیک کلاسیک و مدرن، مکانیک، الکترومغناطیس، الکترونیک، الکتریسیته و در جریان بودن ثبت برخی از آنها در کتاب رکوردهای گینس، بالغ بر 200 لوح تقدیر از روسای مختلف جمهوری وقت و معاونین ایشان، وزیران وقت و معاونین ایشان، مسئولین بلند پایه علمی پژوهشی و همچنین روسا و معاونین دانشگاههای طراز اول کشور، و همچنین چندین دکترای افتخار و بالاترین نشان های علمی از مراکز معتبر تحقیقاتی و پژوهشی آمریکا، انگلستان، سوییس، کره جنوبی، اسکاتلند و چند کشور دیگراخذ نموده ام، و هم اکنون نیز به کار فنی و انجام پژوهشهای علمی در کارگاههای متعدد دانشگاههای اهواز، بخصوص دانشگاه شهید چمران به صورت تمام وقت و در تهران و شیراز به شکل موقت و افتخاری مشغول بوده و کار بر روی خلق اختراعات کاربردی و بنیادی عام المنفعه را علی رغم تمامی کم و کاستی ها و نابسامانیها و حسادت ها و حب و بغض ها و کم لطفی های شخصی و اداری و تنگناهای شدید مالی، علی رغم کار با خطرناکترین دستگاهها و انواع مواد شیمیایی سرطانزا، بدون احتساب اداری سختی و ضرر و زیان جانی و روانی کار، به صورت خودجوش و شبانه روزی و به دور از چشم مسئولین در ساعات غیر اداری و زمان رفاه سایرین به پیش می برم. و از همه تاسف بارتر اینکه با این همه پشتوانه علمی و کار کشنده که ذکر آنها به هیچ وجه در شخصیت حقیر نیست، هیچ روزنه امیدی در دیدن حمایت بسیاری از مسئولین بومی از انجام این کارها و تحقیقات نو دیده نمی شود که نمی شود و هیچ دست کمکی از آستین این عزیزان بدر نمی آید که نمی آید. آن عزیز نایابی هم که بخواهد حمایت کند، به دلایل تاسف بار غیر قابل وصف، توسط هم رده ایهایش بشدت شستشوی مغزی و مشوش و سرکوب و پشیمان و منصرف و راکد می گردد.

اینجانب علاوه بر گرایشهای متعدد علمی، به دلیل علاقه بسیار زیاد به رشته های مختلف ادبی و هنری از سنین نوجوانی به بعد، در وجهه هنر، هم با تمرین و ممارست بسیار زیاد و هم گذراندن برخی کلاسهای آموزشی اقدام به خلق هزاران تابلوی نقاشی پرتره با تکنیک های رنگ و روغن، آبرنگ، گواش، پاستل، سیاه قلم و ویترای نمودم که پس ازبرگزاری دهها نمایشگاه عمومی و تخصصی، بتدریج همه این آثار را نیز در طول چندین سال به دوستان و آشنایان و علاقمندان هدیه کردم.

کار طراحی و نقشه کشی علمی و هنری و مجسمه سازی و منظره سازی و دیوراما و قالب گیری مجسمه در کنار کار مداوم تولید آثار علمی، از دیگر مشغولیات من می باشد، تشکیل کلاسهای متعدد آموزش طراحی و نقاشی و مجسمه سازی و همچنین موسیقی با سازهای ارگ، پیانو و گیتار برای هنرمندان و هنرجویان و همچنین کار در زمینه های هنری پتینه و همچنین تاکسیدرمی حیوانات و اتاله حشرات و شرکت در کلاسهای آموزشی مربوطه از دیگر فعالیتهای اینجانب بوده است.

در وجهه ادبی نیز سرودن صدها شعر با تکنیک غزل، قصیده، مثنوی و شعر نو و بخصوص نثر و نوشتن انواع داستان و قطعات مختلف ادبی با سبک های سوررئال و رئالیسم جادویی نیز از لذت بخش ترین کارها و مشغولیات من در طول زندگی و آرامشبخش ترین تفریح حقیر در آتشفشان غم و فوران اندوه و هجوم بی کسی بوده و هست، اما بدلیل کم لطفی یکی از ناشرانی که ادعای برادری با من می کرد و دزدی ادبی ایشان از کارهای حقیر، اینجانب به شدت دچار سرخوردگی عمیق و بی انگیزگی مطلق و بهت و حیرت باور نکردنی و افسردگی شدید شدم به حدی که همین رذالت آشکار مرا کاملا از ادامه کار به شکل جدی منصرف نمود و واداشت بسیاری از دست نوشته هایم را که در دسترس بودند به آتش بکشم و عطای همه را به لقایشان ببخشم، آنهایی هم که دردسترسم نبودند در کمال بی حوصلگی و بی انگیزگی در فراموشخانه انبار زیر زمین نا کجا آباد به حال خود رها نمودم که همچنان در میان تلی از خاک و تار عنکبوت و موریانه و سوسک و مارمولک آرام آرام در حال پوسیدن هستند.

 

48 thoughts on “بیوگرافی

 1. آشنایی بنده با دکتر بیژن برازنده برمیگردد به دوران دانشجویی ام در دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشمندی کم نظیر در حوزه علوم پزشکی و مهندسی و هم چنین الگویی تکرارنشدنی در اخلاق و معرفت، برای بنده آشنایی با ایشان یکی از افتخارات زندگی ام است. از خداوند منان برای ایشان سلامتی و توفیق روزافزون را خواهانم.

  [پاسخ]

  bijan پاسخ در تاريخ ژانویه 10th, 2017 5:48 ب.ظ:

  بله، من هم افتخار آشنایی با دانشجویی بسیار باهوش، مهربان، با معرفت و با کمالات را داشتم و از این نظر بر خود می بالم و برای شما عزیز هر کجا هستیدآرزوی پیروزی و موفقیت روزافزون دارم.

  [پاسخ]

 2. اشنايي و ملاقت با انسان والا و ارجمندي مثل شما باعث افتخار بود دكتر
  و مخصوصا ك الان با خوندن بيوگرافيتون متوجه شدم ك چ دانشمند بزرگي رو ديدم
  اميدوارم موفقيتتون هرروز و هرروز بيشتر شود

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ فوریه 13th, 2017 11:04 ب.ظ:

  درود و احترام برای شما غزاله عزیزم، خیلی ممنونم از لطف بیکرانت، من هم برای شما دانش اموز نمونه آرزوی شادی، تندرستی و موفقیتهای شگرف در کل زندگی پر بارتان دارم.

  [پاسخ]

 3. با سلام خدمت استاد بزرگوار، آقای بیژن برازنده. من علی ابراهیمی معمره، دانشجوی رشته نرم افزار کامپیوتر دانشگاه شهید چمران کرمان هستم.
  از آشنایی با شما خوشحال شدم دوست دارم من رو به عنوان یکی از دوستان صمیمیتان بیاد آورید. ممنون

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ فوریه 13th, 2017 10:53 ب.ظ:

  با سلام و احترام، برای اینجانب مایه افتخار است که دوستان عزیزی مثل شما برادر عزیز داشته باشم

  [پاسخ]

 4. دکتر برازنده عزیز
  بسیار خوشحال هستم که توانستم طی یک بازدید بسیار کوتاه در هفته پیش افتخار آشنایی با شما را به دست آورم .
  بعد از دیدن اختراعات و تلاش های بی وقفه شما در موزه دانشگاه ، بسیار از دیدن شما خوشحال هستم و احساس غرور میکنم ، به امید روزی که لیاقت و شایستگی همکاری با شما را داشته باشم ، با آرزوی موفقیت و سلامتی روز افزون

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ مارس 13th, 2017 8:39 ب.ظ:

  سلام، بسیار ممنون و سپاسگزارم از ابراز لطف بیکرانتان، من هم برای سرکار آرزوی شادی و سلامتی و عمری پر عزت و برکت و سرشار از موفقیت دارم.

  [پاسخ]

 5. دیدن شما یکی از بهترین اتفاق هایی بود که توی زندگی من افتاد..واقعا خیلی از دیدنتون خوشحال شدم و انگیزه گرفتم..خیلی دلم میخواد بدونم رشته ی دبیرستانتون چی بوده و اینکه شما از همون اول نابغه بودین؟ شاید باورتون نشه ولی هرچی بیوگرافیتونو میخونم سیر نمیشم .

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ می 30th, 2017 8:59 ب.ظ:

  سلام و ممنون رایای عزیزم از این همه لطف و معرفت، من هم از دیدن عزیزانی همچون شما بسیار خوشحال میشم، رشته دبیرستانی من ریاضی فیزیک بوده اما به دلیل علاقه فراوان دیپلم علوم تجربی، اقتصاد و ادبیات هم گرفتم، نابغه بودن یا نبودن من به نظر شما عزیزان بستگی دارد نه خودم، انسان هر چه بیشتر تحصیل علم و تجربه و تلاش در جهت تحقیق و پژوهش در عالم هستی می کند بهتر می فهمد که در برابر اقیانوس علم بیکران آفریده های مالک ملکوت هنوز چقدر نادان و بی سواد است.

  [پاسخ]

 6. آقای دکترشما چطور با وجود ناشنوا بودن میتونستید درس بخونین، توی مدارس خاصی تحصیل میکردین، میشه اسمی که کتابتونو باش نوشتن بگید تا بتونم هرطورکه شده پیداش کنم، ممنون

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ آوریل 10th, 2017 8:15 ب.ظ:

  سلام، عزیزم تموم وجود من تا سن 12 سالگی فقط چشم بود و با چشم ها و بقیه حواس بجز گویایی و شنوایی حرکات و رفتار معلم و بقیه همکلاسی ها رو نگاه میکردم و متوجه میشدم منظور معلم یا بقیه بچه ها چیه و منم همون کارا رو موقع درس پس دادن و امتحانا انجام میدادم، و چون اون زمان مثل حالا مدارس مخصوص کر و لالها نبود و با توجه به پی بردن کادر آموزشی مدارس به سطح هوشی حقیرهمه این عزیزان احترام خاصی برام قائل بودن و معلم های مختلف موقع سوال و یا واسه امتحانات سوالاتشونو برام مینوشتن و منم با نوشتن جواب میدادم. منظورتونو از اسمی که کتابتونو باش نوشتن متوجه نشدم.

  [پاسخ]

 7. چقد داستان زندگی شما زیباست، میشه بگید اون آقایی که کتاب شمارو به اسم خودش چاپ کردکتابتونو با چه اسمی منتشرکرد؟

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ آوریل 25th, 2017 8:12 ق.ظ:

  سلام، ممنون عزیزم، وقتی خالق ملکوت ستارالعیوب هست و عیبهای بیشمار بندگانش رو میپوشونه، من حقیر چه جوری میتونم اسم اون کتاب که اسم اون فرد هم زیرش نوشته رو به عزیزان بگم؟ من که اونو بخشیدم، شک ندارم که خدای مهربون هم اونو می بخشه، مبارکش باشه.

  [پاسخ]

 8. نمیدونم کامنتای من شمارو یاد شخص خاصی میندازه یا نه ؟ ولی بدونیدکه من کسی هستم که شما خیلی بهش لطف کردین همیشه درقلب من هستین

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ آوریل 25th, 2017 8:07 ق.ظ:

  سلام، نه متاسفانه به دلیل حافظه و هوش ضعیف، یاد شخص خاصی نمی افتم، اما شما لطف دارید عزیزم، اگر هم برای شما کاری کردم یقین بدونید هم وظیفم بوده و هم شما خودتون خیلی خوب و بزرگوار بودید. گرچه خدمت به همه خلق خدا عبادت است.

  [پاسخ]

 9. آقای دکتر شما چرا شهراهوازو برای کارانتخاب کردین وتهران نموندین؟ اونجاکه فرصتای بیشتری برای شماوجود داره؟ چیزدیگه ای که میخواستم بدونم اینکه چراکسی مث شما باید برای بیمارستان ودانشگاه تعهدی و افتخاری کارکنه؟

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ آوریل 25th, 2017 9:23 ق.ظ:

  سلام، خدمت به مردم و نقاط محروم تر خدای مهربونو تمام ملکوت و عرشش رو راضی تر میکنه عزیزم، گرچه هر چه دست یه محقق بازتر و حداقل تو یه رفاه نسبی باشه مشکلات فکریش کمتره و دید وسیع تر و توان بیشتری نسبت به تولیدات علمی داره، اما این نیاز طبیعی هرگز نمیتونه باعث شه من برای نیازمندا و بیماران و بچه های عزیز این استان محروم با تخصصهای مختلفم کیسه ی پول بدوزم و از صبح تا شب خلق الله رو با انواع حقه و کلک و شارلاتان بازی و بیزینس سرکیسه کنم و انبان خودمو پر کنم، همینکه قادر بی همتا به جای پول، گاوصندوقای هزارتوی مغزمواز برکت هوش سرشار خودش کاملا پر کرده ارزشش میلیاردها برابره و با تموم ثروت دنیا عوضش نمی کنم.

  [پاسخ]

 10. باسلام خدمت شما استاد بزرگوار امیدوارم لحظه های خوش زندگی شما همیشه در جویبار خوشبختی جریان داشته باشد.
  بنده روح انگیز هستم اگر به یاد داشته باشید روز چهار شنبه۹۶/۱/۲۳ از طرف مدرسه نمونه دولتی دانشوران برای بازدید به موزه و آزمایشگاه شما آمدیم و بنده یکی از همان کسانی بودم که آزمایش انجام دادم.
  آقای دکتر من بهترین لحظات و بهترین اردوی علمی عمرم را در لحظه لحظه ی آن ساعاتی که در کنار شما بودیم تجربه کردم.
  من آنقدر از علم شما و تجربه وبالاخص فروتنی و تواضع شما به وجد آمدم که از همان لحظات نکته برداری کردم و به محض رسیدن به خانه در همان اوج خستگی دفتری را پیدا کرده و شروع کردم به به نوشتن یک خاطره ی زیبا.
  هم اکنون که ۲الی ۳ روز از این اردو می گذرد من همچنان در حال تعریف و توصیف شما و اختراعات و خلاقیت های شما برای خانواده و اطرافیان هستم.
  وقتی در خدمتتان بودیم شما اصلا از تحصیلات، موفقیت ها و شگفتی های خودتان برای ما تعریف نکردید و همین تواضع شما باعث شد که من تا همین امروز در حال تحقیق در باره ی شما و زندگی و تجربه هایتان باشم. در طی این تحقیقات به درخشندگی و مقامتان در علم و پشتکار در رسیدن به اهدافتان پی بردم. واقعا شما یک انسان شگفت انگیزی هستید و ملاقات شما و نشستن پای لحظه لحظه ی صحبت های شما برای من افتخاریست توصیف نشدنی.
  من از همان لحظه آرزو کردم که روزی دانشجوی شما با شم و بیشتر از چند لحظه به پای صحبت های مفیدتان بنشینم و برای رسیدن به این آرزو تلاش خواهم کرد.
  و در آخر از محضر شما سوالی دارم که ممکن است این سوال فضولی در زندگی شما باشد ولی من طی تحقیقاتم متوجه شدم که شما تا سن ۱۲سالگش از نعمت شنوایی و تکلم محروم بودید و حالا این سوال برای من پیش آمده است که بعد از آن ۱۲سال چه اتفاق خوبی برای شما رخ داد که خدارا شکر توانستید به خوبی صحبت کنید و بشنوید؟
  واقعا به شما افتخار می کنم و برایتان لحظاتی خوب و سرشار از خیر و برکت را آرزومندم . امیدوارم که به آرزوی بزرگم برسم و بتوانم شما را ملاقات کنم از از علم شما استفاده کنم. به امید دیداری دوباره.

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ آوریل 25th, 2017 7:34 ق.ظ:

  سلام، روح انگیز عزیزم همین که شما بزرگواران قدر لحظات با هم بودن و انجام آزمایشات علمی را می دانید و این حقیر توانسته در تفکر و مغز شما یک جهش و توفان علمی مثبتی تولید کند بر خود می بالم و برای من کافیست، در جواب سوال شما، پس از 12 سال خاموشی مطلق به لطف و کرم و مهر و فضل الهی با دیدن یک خواب بسیار عمیق و ماورایی و صادقه و خواست پروردگار متعال پس از بیدار شدن احساس بسیار خوب و خوش پرواز در نسیم خنک و عطر ملایم و اهورایی باغهای بهشت مرا در بر گرفت و تمامی آن آتشفشان چندین ساله خفه درون، به آرامی راهی برای خروج باز کرد و بتدریج پس از چندین ماه شبیه نوزاد قادر به شنیدن و ادای کلمات شدم.

  [پاسخ]

 11. آقای دکتریعنی اینکه شما کاشف بیژمینا هستین ثبت نشده؟ شما نبایدکوتاه بیاید، نمیشه که شما سلامتی و وقتتونو بذارید بعد یه عده شارلاتان خودشونوکاشف بدونن، اینکه شما برین دنبال اینکه اونو به نام خودتون ثبت کنین دنبال نام رفتن نیست این حق شماست و باید بهش برسین، من منتظرمیمونم تا شما بگین که با قاطعیت دنبال این کارمیرینو بیژمینارو عضودوست داشتنی سایتتون می کنید.

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ می 13th, 2017 9:59 ب.ظ:

  سلام، شما خیلی لطف دارید عزیزم، ممنونم، چشم حتما این کار را خواهم کرد.

  [پاسخ]

 12. سلام بر دانشمند بزرگ و مقدس و گرانقدر و عزیز این وطن و جهان…جناب دکتر برازنده منو ببخشید چراکه این واژه ها در وصف شما بسیار کوچکند.بهترین و ارزشمندترین فردی که تا بحال دیدم..من حقیر از ته دل افتخار میکنم که میخوام سوالی از شما بپرسم و بی شک پاسخی که شما به من تقدیم میکنید باارزشترین دارایی من خواهد بود. میخوام بدونم از نظر علم زیست شناسی و پزشکی.گوشتخواری. بر سلامت انسان چه آثاری میگذاره؟ و اینکه آیا انسان طبیعتا گیاهخوار است یا همه چیزخوار؟

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ آوریل 27th, 2018 8:43 ب.ظ:

  سلام، قبل از جواب از این همه لطف شما متشکرم، سارای عزیز تمامی آناتومی و بافتهای انسان دلالت بر میوه و گیاهخواری انسان دارد، اما در گذشته دور به دلیل بروز عصر یخبندان و نابودی کلیه محیط زیست گیاهی، انسانهای باقیمانده برای زنده ماندن از گوشت حیوانات یخ زده استفاده کردند و بعد از استفاده از آتش، به مرور یاد گرفتند که با پختن ان را قابل هضم تر و خوشمزه تر کنند که داستان آن بسیار طولانی است، در طول این سالیان بسیار دراز سلولها و بافتهای ما قدری با گوشت و فرآورده های آن خو گرفت و کنار آمد، اما به هر حال رژیم گیاهخواری چنانچه درست و علمی رعایت شود برای سلامتی و طول عمر و افزایش بهره هوشی از رژیم گوشت خواری بسیار بهتر و سالم تر است، و منشا بسیاری از بیماریهای فعلی انسان افراط در خوردن گوشت است که البته از میان انواع گوشت، ماهیها و فرآورده های دریایی بر بقیه انواع ارجحیت دارند و در این اولویت بندی پزشکی و بهداشتی، گوشت قرمز در رده آخر است.

  [پاسخ]

 13. با سلام
  واقعا باعث افتخار من هست ک با شما اشنا شدم مخصوصا الان ک بیوگرافیتونو خوندم و فهمیدم چ دانشمند و مرد شریفی هستید
  واقعا خوشحالم ک ملاقاتتون کردم و انگیزه ای در درونم ب وجود اوردین
  همیشه موفق و سرزنده باشید

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ آوریل 27th, 2018 8:29 ب.ظ:

  سلام، نگار عزیز شما لطف دارید، برای من هم آشنایی با شما بزرگواران مایه افتخار و سربلندی است، پیروز باشید.

  [پاسخ]

 14. استاد برازنده من امروز اولین بار شمارو در موزه علم و طبیعت دیدم و پس از مراجعه به سایت رسمی شما .شما رو شناختم واقعا از شما متشکرم و به شما خسته نباشید میگم به خاطر تمام زحمات و تلاش بی منتتون .و واقعا متاسفم برای مسئولانی که با شما اینگونه برخورد میکنند.ادم وقتی با کسانی مانند شما اشنا میشه فقط دلش می سوزه که چه ادمهای مستعد و دانشمندی هستند که ناشناخته و قدر ندانسته می مونند

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ آوریل 27th, 2018 8:19 ب.ظ:

  سلام، ممنونم عزیزم از این همه بزرگواری اندیشه در باره این حقیر، انشاالله روزی پرده نادیده انگاری بقیه از جلو چشم همه دوستان کم لطف برداشته شود.

  [پاسخ]

 15. استاد من رو این تواضع و فروتنی شما کشته .وقتی شما رو دیدم اصلا فکر نمیکردم یه همچین معجزه‌ای باشین .واقعا حیرت اوره و مایه افتخار .من امروز به عنوان دانش اموز مدرسه دخترانه ریحانه این حرفهارو زدم .امیدوارم فردا به عنوان یکی از دانشجوهاتون بهتون سلام و خسته نباشید بگم .نمیدونید چقدر در من انگیزه و علاقه ایجاد کردید.بازم ممنون .هرچقدر بگم بازم کم گفتم.به امید دیدار دوباره

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ آوریل 27th, 2018 8:16 ب.ظ:

  سلام، ممنون از این همه لطفی که به حقیر دارید، تمام انسانها، شما و بقیه دوستان و عزیزان معجزه خالق ملکوت هستید, من هم در رکاب شما نظاره گر این همه بزرگی و بی انتهایی قادر متعال و البته معرفت شما دوست عزیزم.

  [پاسخ]

 16. باسلام. موفق باشید جناب برازنده و اینکه خیلی جالب بود بازدید از موزه و اختراعات جالبی که داشتید و امیدوارم همچنان در مراحل زندگی موفق و موید باشید…

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ مارس 13th, 2019 7:10 ب.ظ:

  سلام آتنا جان، ممنون از لطفی که به بنده دارید، من هم برای شما آرزوی تندرستی و شادی و موففیت دارم.

  [پاسخ]

 17. سلام دکتر جان آیا دوقلوزایی انسان یک اختلال و یک پدیده غیر طبیعیست؟ و سوال دوم اینکه آیا درصد بیشتر ضریب هوشی از مادر به فرزند به ارث میرسد؟

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ مارس 13th, 2019 7:16 ب.ظ:

  سلام، سارا جان دوقلو زایی اختلال نیست، بیشتر یک اتفاق نادر است که می تواند مثل کلیه حاملگی ها هم بدون عارضه و هم با عارضه باشد. در مورد ضریب هوشی سوالتان دقیق نیست، اما ضریب هوشی هم از پدر و هم از مادر برای فرزندان به ارث می رسد.

  [پاسخ]

 18. با سلام عرض و ادب خدمت دکتر بیژن برازنده
  باسپاس از زحمات شما
  میخواستم ازتون بخوام اجازه بدین که عکس و بیوگرافی کوتاهی از شما در پیج های اینستاگرام دانشجویی دانشگاه چمران از شما به اشتراک بذارم
  اجازه این کار رو دارم؟

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ مارس 13th, 2019 7:42 ب.ظ:

  با سلام و ارزوی سلامتی برای شما بزرگوار، نرگس عزیز شما خیلی لطف دارید اما اگر قبل از انتقال به اینستای دانشجویی دانشگاه، مطلب را برای بازبینی برای من بفرستید و پس از تایید اینجانب اقدام بفرمایید اشکال ندارد.

  [پاسخ]

 19. من امروز با دختر و همسرم از موزه دیدن کردیم. واقعا حیرت آوره انقدر نبوغ در یکنفر جمع شده باشه و ایشون با حوصله فراوان به تمام سوالات ما پاسخ دادن. هرچه انسان پربارتر باشه از تظر علم تواضع و فروتنیش هم به مراتب بیشتر است. من فکر میکنم اگر با کارهای علمی دکتر همراهی از سوی مسئولین صورت نمیگیرد، ایشون باید سبک و سیاقشونو تغییر بدن و از یک زمانی تغییر مسیر بدهند تا از این رکود و رخوتی که زندگیشونو درگیر کرده خارج بشن. همچین انسانهایی باید در مخیط پویا و زنده قرار بگیرند چون شخصیتی کنجکاو دارند که همیشه به دنبال کشف موضوعات جدید هستن.

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ مارس 13th, 2019 7:35 ب.ظ:

  با درود فراوان، نگین عزیز سرکار به حقیر لطف فراوان دارید، فرمایشات شما را کاملا قبول دارم، متاسفانه در این مملکت حسادت، تنگ نظری، تمسخر از روی حقارت، پارتی بازی، قوم گرایی، و سرکوب علم و عالم بیداد می کند، برای سرکار، همسر و دختر گلتان آرزوی شادی، تندرستی و پیروزی سرشار دارم.

  [پاسخ]

 20. امروز ۲۴ دی ماه نود هفت همراه با خانواده از موزه علوم طبیعی دانشگاه چمران بازدید داشتم که به صورت کاملا اتفاقی با جناب دکتر برازنده افتخار اشنایی پیدا کردم. در آغاز گمان کردم متصدی موزه هستن ،چون بسیار فروتنانه مشغول راهنمایی کردن ما بودند ، اما کاملا گویا بود که در پس این رفتار،شخصیت بزرگوار ، بلند مرتبه،رفیع و قطعا صاحب دانشی نهفته است که بنده را بر آن داشت تا لختی با استاد هم کلام شوم و بسی شادمان از این دیدار ، موزه را ترک کنم.

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ مارس 13th, 2019 7:56 ب.ظ:

  با درود فراوان. مجید عزیز ممنون از این همه لطف حضرتعالی، گرچه حقیر خود را در حد تعریف نمی بینم اما در علم روانشناسی اصلی هست که هر شخص مطابق با شخصیت و تفکر و ذات خود بقیه را مورد داوری قرار می دهد، افراد حقیر و بی ارزش بقیه را مثل خود و اشخاص وارسته و بدون غرض و مرض و والا هم همین دیدگاه را نسبت به خدمتگزاران خود دارند و همه اینها نشان از سلامت سرشت شما دارد، برای شما و خانواده محترم آرزوی تندرستی و طول عمری پر عزت و برکت و سرشار از موفقیت و سربلندی دارم.

  [پاسخ]

 21. باسلام و خسته نباشید
  آقای دکتر برازنده‌من امروز از طرف مدرسه به دانشگاه اهواز اومدم،واقعاً برای من افتخار بود که حتی فقط نیم ساعت در کنار شما بودم و با شما ملاقات کردم اصلا فکر نمیکردم شما چینین فرد ارزشمند و شریف و برجسته باشیدوقتی بیوگرافیتونو خوندم فهمیدم که من خیلی خوش شانس بودم که در حد نیم ساعت با شما ملاقت کردم خیلی خیلی خوشحالم و خیلی انگیزه‌ام بالا رفت
  امیدوارم همیشه موفق و سر زنده باشید❤

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ مارس 13th, 2019 7:24 ب.ظ:

  با سلام و تشکر، ممنونم آلاء عزیز. شما خیلی لطف دارید. امیدوارم شما هم با انگیزه و اراده بسیار قوی روز بروز موفق تر از دیروز باشید.

  [پاسخ]

 22. سلام اقای برازنده ایا راه ارتباطی هست کہ بہ من کمک کنید چون همونطور کـ گفتید در حیطه ی روانشناسی بالینی کار میکنید و از شما کمک خواستم لطفا لطفا

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ مارس 13th, 2019 6:51 ب.ظ:

  سلام، غزل جان اگر کمک و راهنمایی از دستم بربیاد از هیچ کس دریغ نمی کنم.

  [پاسخ]

 23. با سلام و عرض ادب خدمت شما استاد بزرگوار و عزیز…من امروز به همراه کادر مدرسمون از شهرستان به عنوان دانش اموز به دیدار شما اومدیم . واقعا نمیتونم به هیچ روشی توصیف کنم که چقد از دیدن شما انسان بزرگوار سعادمند شدم و از خدا میخوام باز هم با شما دیدار داشته باشم . وااقعاا با دیدن شما درونم حس یه انگیزه و امید خیلی زیادی به وجود اومده و واقعا خوشحالم که با همچین انسان بزرگواری روبه رو شدم .وقتی رسیدم خونه درباره شما و درجاتتون تحقیق کردم واقعا شگفت زده شدم شما در بخش فیزیک و علوم پزشکی اصلا حرفی از خودتون وافتخاراتون نزدین و واقعا فروتنی و تواضعتون من رو حیرت زده کرد . و بازهم نمیتونم توصیف کنم که چقدر از دیدن خوشحالم و به خودم میبالم که با شما اشنا شدم….
  ارزو دارم هرچه زودتر باز هم با شما دیدار داشته باشم و از ثمراتتون بهره مند شم و در اخر از صمیم قلبم ارزو میکنم که روزی به عنوان استادم شما را ملاقات کنم…

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ مارس 13th, 2019 6:49 ب.ظ:

  مونس عزیزم سلام، شما به بنده بسیار لطف دارید، من هم از پروردگار متعال برای سرکار و خانواده محترم تندرستی، شادی، و موفقیت های بیکران ارزو دارم.

  [پاسخ]

 24. درود بر شما استاد و دانشمند گرانقدر
  من به همراه همکلاسی هام تقریبا اواسط بهمن سعادت دیدن شما رو داشتیم اما دبیران ما هیچ چیز راجع به شما برای ما توضیح ندادن و ما از این گردش علمی خیلی خاص به عنوان یه اردوی تفریحی استفاده کردیم و اصلا قدر ندونستیم.
  در حال بازدید که بودیم زیر همه ی مجسمه ها و دست سازه اسم شما بود ولی ما حتی نمی دونستیم که شما همون آقای برازنده هستین.
  وقتی برگشتم، اسم شما رو در گوگل سرچ کردم و کلی تیتر و عکس مختلف از شما دیدم و وقتی بیوگرافیتون رو خوندم خیلی دچار سرخوردگی شدم که چرا یک نفر این همه سلامتی خودش رو پای ما می زاره و ما حتی اسم اونم نمی دونیم.
  من خیلی انگیزه گرفتم بعد از چند روز چنان پیشرفتی توی فیزیک و ریاضی داشتم که مامانم با دبیرامون تماس گرفت و توضیح داد که دخترم کلاس تقویتی نمیره. یکی از این موضوع خواستم نهایت قدردانی و تشکر رو از شما داشته باشم و یکی دیگه اینکه من به موسیقی علاقه زیادی دارم و در حال پیگیری کلاس های ساز های سنتی هستم اما پدر و مادرم چون پتانسیل ریاضی و فیزیک رو در من دیدن زیاد موافق نبودن اما بعد از توضیح دادن شما براشون، اونا در حال حاضر کاملا با رفتن من به کلاس های موسیقی موافق هستن من از این موضوع خیلی خوش حال هستم .
  واقعا یه ملاقات نا شناخته با شما جهش خیلی خاصی در زندگی و آینده منِ کلاس هشتمی به وجود اورد .ممنونم.

  [پاسخ]

  دکتر برازنده پاسخ در تاريخ می 10th, 2019 3:06 ب.ظ:

  سلام، زهرای عزیز هم از لطف سرکار به اینجانب ممنوم و هم از همکاری خانواده محترمتان با شما که بالاخره نگذاشتن انرژی و استعدادتان در موسیقی سرکوب بشه خوشحال، شما با سعی و تلاش و همت والا میتونید در چندین رشته به طور همزمان به تحصیل و انشاالله نوآوری ادامه دهید، شادی، تندرستی و موفقیت های شگرف سرکار در کلیه امور زندگی آرزوی قلبی من است.

  [پاسخ]

نظرات و پیشنهادات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code